AustrianSkills 2021.

Srebro i bronca za djelatnike ATP-a na austrijskom strukovnom državnom prvenstvu

Salzburg, 20. - 21. siječnja 2022. – Oko 200 mladih stručnjaka natjecalo se međusobno u 32 različita zanimanja – od dizajnera vrtova do krojača – na austrijskom strukovnom državnom prvenstvu. U utrku za ATP ušla su tri mlada talenta, koji su sa stručnim znanjem i čvrstim živcima osvojili srebrnu i brončanu medalju u novouvedenoj disciplini "Digitalna konstrukcija 4.0".

Natječaj je bio podijeljen u tri opsežna podprojekta, koji su uključivali digitalne procese i izgradnju zgrada. Uz postavljanje podatkovne platforme prema BAP specifikacijama za projekt, izradu modela za trokatnu poslovnu zgradu i provjeru kolizija s raznim programima, također je bilo potrebno izraditi 4D simulaciju procesa izgradnje i rukovanja upravljanjem gradilištem.

Austrian Skills
SkillsAustria je austrijska organizacija članica međunarodnih udruga WorldSkills, koja svake dvije godine organizira austrijsko državno strukovno prvenstvo "AustrianSkills". Pobjednici i drugoplasirani potom se natječu na europskom (EuroSkills) i međunarodnom (WorldSkills) prvenstvu.

Radosna lica nakon dodjele nagrada: ATP-ovi mladi talenti osvojili brončanu i srebrnu medalju. Foto: ATP